Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare intreprindere individuala: durata ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare intreprindere individuala: durata infiintarii; conditii angajari

Buna ziua
Am si eu o nelamurire....vreau sa infiintez un ii si sa angajez o persoana, deoarece eu sunt angajata la o alta firma. Se poate? Stiti cumva cam in cat timp imi sunt gata actele la firma? Si inca ceva....pot angaja persoana cu jumatate de norma, iar in restul timpului sa stau eu? Este vorba despre un magazin de haine. Va multumesc anticipat.
O intreprindere individuala poate sa angajeze o persoana cu norma întreagă sau jumatate de norma.
Si titularul II poate desfasura activitate.