avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Doresc sa contest hotararea irevocabila a instantei, ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Doresc sa contest hotararea irevocabila a instantei, care apreciez ca nu este una justa

buna ziua,
am o rugaminte daca ma poate ajuta cineva...
am avut un proces de contestare a unui proces verbal eliberat de politia rutiera buzau
la judecatoria buzau. politia a prezentat buletinul metrologic al aparatului radar cu data expirarii in iulie 2007 si autrorizarea agentului respectiv expirate in august 2009 cu toate acestea instanta buzau a respins plangerea ca neintemeiata.
am sunat la jud Buzau ptr a solicitata motivarea deciziei si nu vor sa-mi trimita nimic spunand ca sa mai sun.
doresc sa stiu daca e vreo cale de atac impotriva hotararii si unde ma pot adresa ptr a contesta decizia judecatorului.
mentionez ca ap radar m-a inregistrat cu 103 km/h in comuna Costesti si in mod cert nu aveam viteza respectiva(de altfel am solicitat si inregistrarea video pe care politia rutiera nu a prezentat-o)

multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: insense , utilizator 14:58, 21 Martie 2012
multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plangere respinsa fara motiv Flaviu-S Flaviu-S Buna ziua! Am primit in posta un proces-verbal de contraventie referitor la depasirea limitei de viteza admise in trafic. Problema e ... (vezi toată discuția)
Dosar perimat, permis suspendat costelgftn costelgftn Buna ziua Am si eu o foarte mare problema. In 2008 am avut o suspendare de permis pe 3 luni ca am depasit viteza. Bineinteles ca i-am dat in judecata si ne-am ... (vezi toată discuția)
Hotarare definitiva si irevocabila - termen de predare a permisului AntonioStefan AntonioStefan Buna seara, Pe 25 februarie mi-a fost respinsa contestatia facuta la Judecatorie in urma unui eveniment rutier. Permisul mi-a fost suspendat pe 30 zile si ... (vezi toată discuția)