Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Doresc sa contest hotararea irevocabila a instantei, ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Doresc sa contest hotararea irevocabila a instantei, care apreciez ca nu este una justa

buna ziua,
am o rugaminte daca ma poate ajuta cineva...
am avut un proces de contestare a unui proces verbal eliberat de politia rutiera buzau
la judecatoria buzau. politia a prezentat buletinul metrologic al aparatului radar cu data expirarii in iulie 2007 si autrorizarea agentului respectiv expirate in august 2009 cu toate acestea instanta buzau a respins plangerea ca neintemeiata.
am sunat la jud Buzau ptr a solicitata motivarea deciziei si nu vor sa-mi trimita nimic spunand ca sa mai sun.
doresc sa stiu daca e vreo cale de atac impotriva hotararii si unde ma pot adresa ptr a contesta decizia judecatorului.
mentionez ca ap radar m-a inregistrat cu 103 km/h in comuna Costesti si in mod cert nu aveam viteza respectiva(de altfel am solicitat si inregistrarea video pe care politia rutiera nu a prezentat-o)

multumesc anticipat!
multumesc!