Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... cine are competenta?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

cine are competenta?

In cazul in care o firma din Romania intampina dificultati sau are unele probleme cu o alta firma din China, cui se poate adresa firma din Romania pentru a solutiona litigiul?
Se poate sesiza Ambasada Chinei in Romania, sau Ambasada Romaniei in China?
Este vorba de o situatie conflictuala cu obiect comercial intre cele doua societati.
Cine este in masura sa rezolve "litigiile comerciale" dintre cele doua tari?
Multumesc
Adresati-va la Curtea de Arbitraj Comercial Internaţional de pe lângă Camera de Comerţ şi Industrie a României.
Vedeti si aici
[ link extern ] /

iar pentru contact
[ link extern ]
Marcel Mihalache, Avocat