Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale factura de penalitati
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

factura de penalitati

Daca intr-un contract am termen de plata pt facturile de marfa 60 de zile, pentru facturile de penalitati la facturile de marfa neplatite trebuie sa astept tot 60 de zile?caci evident ca nu mi le va plati...
La facturile de penalitati nu mai se discuta de termen de plata.
multumesc.deci pot sa fac concilierea si sa dau drumul la o actiune in pretentii imediat dupa ce intocmesc facturile de penalitati.
in functie de actele pe care le detineti, puteti demara o actiune pe somatie de plata sau ordonanta de plata