Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... CAS
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

CAS

Buna. O nelamurire: sunt PFA pe apicultura si mai am inchiriata o suprafata din casa in valoare de 450 lei pe luna. La plata asigurarii de sanatate mi-au zis ca pentru pfa trebuie sa platesc minimul pe economie(chiar daca nu am venituri de 670 pe luna) si mi-au mai zis ca trebuie sa platesc si 5,5 din venitul lunar pe chirie...este corecta decizia??? Mentionez ca nu sunt angajat si acestea sunt singurele venituri ale mele.
Au dreptate din pacate. Asa a fost facuta legea.