Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... INREGISTRARE I.I.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

INREGISTRARE I.I.

As dori sa stiu daca i.i. (intreprinderea individuala) avand ca titular pensionar pt.limita de varsta, are obligatia de a se inregistra ca platitor pt.asig.de sanatate, casa de pensii, somaj, sau se inregistreaza doar fiscal pt.plata impozitului pe venit. Multumesc.
La casa de sanatate sigur va trebui sa va inregistrati. Mergeti la ei dupa ce aveti acetele de la registrul comertului si intrebati ce acte trebuie sa depuneti (actul de inregistrare intreprindere individuala in copie, copie de pe buletin, decizia de impunere de la finante in copi, un formular pe care-l luati de la sanatate si-l completati pe loc).