Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot sa circul inainte de a ridica permisul?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot sa circul inainte de a ridica permisul?

am avut permisul suspendat pentru viteza (101 km ) si am stat 3 luni pe tusa. saptamana asta expira perioada de suspendare dar nu pot sa-l ridic pana luni 2.04.2012. mentionez ca perioada de suspendare expira in data de 30.03.2012 pot circula si fara permisul ridicat?
e greu fara permis 3 luni, dar mai puteti astepta 2 zile pana pe 02.04.2012
daca sunteti prins in trafic nu aveti permisul la dvs pe 31.03 si 01.04 , deci riscati amenda