avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot sa circul inainte de a ridica permisul?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot sa circul inainte de a ridica permisul?

am avut permisul suspendat pentru viteza (101 km ) si am stat 3 luni pe tusa. saptamana asta expira perioada de suspendare dar nu pot sa-l ridic pana luni 2.04.2012. mentionez ca perioada de suspendare expira in data de 30.03.2012 pot circula si fara permisul ridicat?
Cel mai recent răspuns: petrans , utilizator 15:11, 27 Martie 2012
e greu fara permis 3 luni, dar mai puteti astepta 2 zile pana pe 02.04.2012
daca sunteti prins in trafic nu aveti permisul la dvs pe 31.03 si 01.04 , deci riscati amenda

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis suspendat Thuganomics Thuganomics Bună seara. Din păcate în drum spre țară, drum de 230 și ceva de km și primul drum al băiețelului meu mai lung. Viteza.. Un pic cam mare.. Nu s a ... (vezi toată discuția)
Prescriptie contraventie rutiera Nonynel Nonynel Am fost prins cu viteza de 120 Km/h in localitate,amendat si mi-a fost ridicat permisul pentru suspendare 3 luni. Am facut contestatie la judecatorie in ... (vezi toată discuția)
Suspendare permis pentru radar PGhe PGhe ciculam cu viteza de apoximativ 100 km la ora la iesirea din oras,dar nu mi-am imaginat ca semnul de restrictie inca este de 50 la ora Am fost prins de radar ... (vezi toată discuția)