Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale salubritate
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

salubritate

Buna ziua, as dori sa stiu o modalitate(legal) de a micsora cantitatea de m3 pentru gunoi la o firma. Am facut o cerere pentru reducerea cantitatii si a fost respinsa. Pe firma din 5 salariati doar 2 lucra efectiv intr-o cofetarie, productie proprie, nu se arunca la gunoi decat hartia de copt cel mult 10 kg la 2 zile.
Exista o cantitate minima de deseuri stipulata in contractul incheiat cu societatea de salubritate?