Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... pvcc rovinieta
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

pvcc rovinieta

In continutul pvcc-ului primit de mine pentru rovinieta se specififca faptul ca am condus la data xxx un vehicul din categoria A, insa eu detin auto categ. b conform Codului Rurtier Roman. Este corecta formularea vehicul categ. A?
Daca nu atunci fapta ar fi de natura penala intrucat nu posed permis conducere categ. A
Vehiculul categorie A se refera la autoturisme,nu la categoria permisului.
ªi forumistul s-a referit la categoria vehiculului nu la categoria permisului dar nu a mai scris complet "pentru categoria A.
Cred că trebuie să faceţi contestaţie, căci poate fi vorba despre alt vehicul, ori un p.v contravenţie trebuie să aibă înscrise corect datele de identificare ale vehiculului, în cazul d-voastră.