avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 281 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Amanare termen judecata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Amanare termen judecata

Buna ziua.
Eu si fratele meu (care locuim in strainatate : Belgia si Canada),suntem mostenitorii unei firme in care tatal nostru defunct a fost actionar majoritar cu 95 %. Desi nu suntem inca actionari inregistrati la ORC (suntem doar succesori), celalalt asociat cu 5 %, care refuza sa ne prezinte toate actele ce reflecta situatia firmei, a dat firma in judecata pentru a se retrage ca asociat (sub diverse motive, deloc intemeiate), intrucat noi nu am fost de acord cu asta pana nu stim care e situatia clara a firmei. Termenul de judecata este la mijlocul lunii aprilie.
Am dori sa stim cum putem obtine o amanare a termenului de judecata si pe ce motiv ?
Multumim.
Cel mai recent răspuns: RazvanIlie , utilizator 10:24, 29 Martie 2012
Formulati o cerere de amnare a cauzei pentru angajare aparator si imposibilitate prezentare avand in vedere ca locuiti si lucrati in alta tara.
Multumesc foarte mult.
Ne-ati putea indica un articol de lege pe care ne-am putea baza cererea?
In ce conditii judecatorul are dreptul sa refuze cererea noastra?

Inca o data, mii de multumiri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amanare termen judecata RazvanIlie RazvanIlie Buna ziua. Eu si fratele meu (care locuim in strainatate : Belgia si Canada),suntem mostenitorii unei firme in care tatal nostru defunct a fost actionar ... (vezi toată discuția)
Amanare termen judecata RazvanIlie RazvanIlie Buna ziua. Eu si fratele meu (care locuim in strainatate : Belgia si Canada),suntem mostenitorii unei firme in care tatal nostru defunct a fost actionar ... (vezi toată discuția)
Diviziune societate irina s irina s Am citit un articol pe pagina dumneavoastra referitor la Dreptul de retragere dintr-o societate. Ma aflu in situatia prezentata acolo si as dori o ... (vezi toată discuția)