avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperare bani
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperare bani

buna ziua! am dat o suma de bani imprumut si i-am recuperat in instanta... numai ca de atunci au trecut 2 luni, iar datornicul nu mi i-a dat. La ultima discutie a zis ca ii voi primi peste 2 sapt.. Au trecut si cele 2 sapt... Cum sa mai procedez? :(
Cel mai recent răspuns: Vasile Mihaela , Consilier juridic 12:56, 28 Martie 2012
Puteti trece la executarea silita a hotararii daca termenul stabilit de efectuare a platii a fost de 14 zile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imprumut pe baza de contract ioanagabriela ioanagabriela Am imprumutat si eu o suma de bani pe baza unui contract de imprumut facut la un notar public de fata cu ambele parti. Termenul de returnare a banilor a ... (vezi toată discuția)
Executare silita calina2001 calina2001 Recent am mostenit un apartament , iar in urma procesului trebuie sa despagubesc investitiile facute de fostul proprietar ( proprietar ce nu si-a respectat ... (vezi toată discuția)
Citati executor judcatoresc ContSters141803 ContSters141803 In luna ianuarie s-a terminat procesul si s-a putut face sentinta definitiva si irevocabila prin care eu trebuia sa platesc o suma x unei persoane.Acea ... (vezi toată discuția)