Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Plangere contraventionala amenda rovigneta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Plangere contraventionala amenda rovigneta

Am o contestatie la o amenda de rovigneta a venit procesul verbal dupa 8 luni ..nu am angajat nici un avocat.... o sa il iau pe cel din oficiu... dar ce sa mai pun la dosar ? ca deja am pus copie dupa procesl verbal si dupa plicul in care a venit amenda ca sa se vada data cand a sosit..... si cat o sa ma coste avocatul ni oficiu?
Nu inteleg, la ce avocat din oficiu va referiti? De unde il luati? Nu se pune problema in cadrul acestui litigiu, avocat din oficiu. Plangerea o intocmiti in 2 exemplare, la care atasati copia pv, impreuna cu copia de primire a plicului, plangerea sa o motivati in drept si sa o intemeiati in fapt, gasiti, cred, modele pe net. Actiunile sunt admise usor, intrucat intervine nulitatea pentru lipsa unui element imperativ cerut de OG 2/2001, mai precis semnatura agentului constatator