Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Scutire de la plata cheltuielilor judiciare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Scutire de la plata cheltuielilor judiciare

Buna ziua ,

Am inteles de la o cunostinta ca in anumite situatii poti beneficia de o scutire de la plata cheltuielilor judiciare .

Va rog sa imi spuneti daca acest lucur este posibil si ce ar trebui sa fac , totodata as vrea sa mentionez ca nici o data nu am inregistrat venit oficial iar in momentul de fata nu am nici un venit .

Va multumesc !
Buna ziua conditiile pentru abenefica de scutirea de taxa sunt urmatoarele:
- sa nu aveti venituri
- sau sa avti venituri care nu depasesc 600 RON - in acest caz scutirea se va face cu 50%
Va multumesc pentru raspunsul ferm si rapid .
Nu am venituri si nici nu am inregistrat nici o data venituri .

Daca ati putea sa imi mai dati un indiciu referitor la unde ar trebui sa ma duc in vederea solicitari acestei scutiri.
Locuiesc in Bucuresti sectorul 3 .

Deasemenea cred ca este important sa precizez ca , cuantumul este de 7200 lei si ca nu am fost obligat la plata in solidar cu nici unul dintre coinculpati iar suma respectiva se refera doar la plata cheltuielilor judiciare.

Va multumesc !
bigpaulie, utilizator