Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Schimbare broker asigurari
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Schimbare broker asigurari

Buna ziua !
As dori sa intreb care sunt pasii de urmat in urma schimbarii contractului de colaborare cu alt broker de asigurari .Va trebui sa merg la finante sa anunt ? Cum se procedeaza cu codul RAF? Mentionez ca sunt persoana fizica inregistrata la finante si toate darile le platesc din mana !
Va multumesc !
Trebuie rezilierea vechiului contract si incheierea altui contract cu noul broker. Codul RAF va ramane acelasi, doar CSA va schimba in sistem brokerul. Daca sunteti PFA nu trebuie sa anuntati fiscul, cod CAEN 6622 va permite sa colaborati cu oricare dintre brokerii autorizati.
Succes!
VA MULTUMESC FRUMOS PENTRU RASPUNSURILE PROMPTE !