Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pe teren
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pe teren

Tatal meu plateste impozitul total casa,pamant extravilan,intavilan regulat si anul acesta il gaseste cu restante foarte mari de nici ei nu au stiut sa-i spuna de unde cui ar trebuisa ma adresez el e batran are 72 ani MULTUMESC.#-o
Daca aveti chitantele mergeti si faceti dovada achitarii impozitelor. Poate sunt achitate cu intarziere si atunci s-au perceput majorari. Ce scrie pe instiintarea de plata? Acolo sumele sunbt defalcate. Cereti relatii suplimentare la salariatii primariei din localitate. Trebuie sa caute in registre. Adresati-va in scris daca Dvs. aveti temei asupra celor relatate. Sunt obligati sa raspunda cererii Dvs.
:offtopic:Interventie moderator:

@BURDULEAE, va rog folositi butonul "Raspunde", nu este necesara deschiderea de topicuri noi ca raspuns la cele deja existente.
Va multumesc.

BURDULEAE a scris:
Data post: Duminica, 1 Aprilie 2012, 13:30
Subiect: TAXE
impozitul a fost platit intoteauna,na primit niciodata instiintare ca ar avea restante pana cand na ajuns la primarie fiind intr-un sat veneau acolo si luau contravaloarea taxelor mergand la comuna i sa adus la cunostiinta ca arede platit restante pe care na stiut sa-i spuna de unde au reesit

avvalentina a scris:
Data post: Duminica, 1 Aprilie 2012, 13:40
Contestatie la judecatorie.