Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... referitor REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

referitor REVISAL

Va rog sa-mi spuneti cum pot sterge un salariat din REVISAL. Nu am vazut nicio optiune unde se poate sterge un salariat care din greseala l-am inregistrat.
De fapt am inregistrat un salariat de la alta firma la un alt angajator.
CUM AS PUTEA REZOLVA PROBLEMA?
NU exista o astfel de optiune in REVISAL ...
Nu puteti stege din Revisal un salariat. Singura varianta de corectare a greselii in cauza este sa-i inchdeti CIM tot in aceeasi zi in care ati facut si angajarea.
:offtopic:Interventie moderator:

ADRIANA-MIHAELA va rog sa folositi butonul "Raspunde" pentru continuitatea mesajelor si intelegerea subiectului. Nu mai deschideti topicuri noi cu acelasi subiect, contravine pct. 3.3 din Regulamentul forumului. Scrierea cu majuscule ingreuneaza citirea textului postat.

Va multumesc.

ADRIANA-MIHAELA a scris:
Data post: Vineri, 20 Aprilie 2012, 19:56
multumesc pentru raspuns. In cAzul in care am desfacut contractul de munca in aceeasi zi cu angajarea SALARIATULUI mai trebuie sa transmit REVISALUL la ITM? ADICA SA TRANSMUT GRESEALA PE CARE AM FACUT-O?
CA SA FIU MAI EXPLICITA: AM INREGISTRAT UN CONTRACT DE MUNCA AL UNUI SALARIAT LA ALT ANGAJATOR. AM GRESIT NUMAI IN REVISAL. NU AM APUCAT SA TRANSMIT ANGAJAREA MAI DEPARTE SI LA ITM. MI-AM DAT SEAMA DE GRESEA . ACUM AM OPERAT SI INCETAREA CONTRACTULUI CU ACEEASI ZI. DAR NU AM TRANSMIS NIMIC LA ITM. INTREBAREA ESTE URMATOAREA: MAI TRANSMIT ITM CEEA CE AM OPERAT IN REVISAL? ADICA UN SALARIAT CARE DE FAPT ESTE INEXISTENT?
ASTEPT CU NERABDARE RASPUNSUL DVS. MULTUMESC ANTICIPAT

freeelis a scris:
Data post: Vineri, 20 Aprilie 2012, 20:01
Daca nu-l transmiteti astazi, oricum la urmatoare generare a unui fisier REVISAL se vor transmite si aceste inregistrari ..

ADRIANA-MIHAELA a scris:
Data post: Vineri, 20 Aprilie 2012, 20:11
MULTUMESC MULT PENTRU AJUTOR.
DECI TREBUIE SA TRANSMIT MAI BINE ASTAZI. SPER SA NU AM PROBLEME PENTRU O ASEMENEA EROARE.