Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii acordare tichete de masa
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

acordare tichete de masa

Buna ziua,
Suntem un SRL, in anul 2011 am inregistrat profit, dar in anul 2012 din cauza constituirii unui provizion pentru o garantie de buna executie am inregistrat pierdere.
Vrem sa acordam tichete de masa si vrem sa stim care sunt conditiile de acordare a acesora. Va multumim.
Tichetele de masa se pot acorda si la o societate cu pierderi. Dar in acest caz tichetele de masa sunt considerate cheltuieli nedeductibile fiscal. Oricum daca pana la sfarsitul anului obtineti profit cheltuiala cu tichetele de masa poate fi considerata deductibila.