Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... declaratii false
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

declaratii false

un minor poate raspunde in instanta pentru marturii si inscrisuri false?cum se procedeaza daca acest minor lezeaza imaginea unei terte persoane prin aceste afirmatii/
mireya1971, utilizator
pai daca acel minor savarseste o fapta de natura penala atunci sigur ca poate raspunde penal. depinde si de varsta minorului.