Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis suspendat in Germania pentru alcool
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis suspendat in Germania pentru alcool

la un control de rutina pe sotul meu l-au gasit cu 1.90 la mie alcool in aerul respirat (mentionez ca el lucreaza in germania de 5 luni si e singur).a primit o suspendare de 9 luni.intrebarile mele: in romania poate sa conduca? sau treb sa stea 3 luni? daca dupa 9 luni vrea sa conduca in germania treb sa dea alte examene in germania? permisul ii vine in romania? daca permisul nu ii vine in romania dupa 9 luni se poate duce sa il ia din germania?
Pentru 1.64 10luni suspendat in Germania 1800E Amenda.
Sâmbătă 2 martie am fost oprit de politie pe teritoriul germaniei și am avut 1.19 alcool în aerul expirat. Am plătit 1600 de euro bani ches amenda. Mi-A reținut permisul și au zis că mi-la trimit ei în România. La ce sa mă aștept.menționez ca am fost cu camionul. Mulțumesc.
Doar pe Germania?

1la1000 a scris:

Pentru 1.64 10luni suspendat in Germania 1800E Amenda.

Bună ziua.
Cam in cât timp primești înștiințarea de la politie dacă ai anmendulng?
Multumesc
1.64 la etilotest sau la probe de sânge?

1la1000 a scris:

Pentru 1.64 10luni suspendat in Germania 1800E Amenda.