Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Hotarare definitiva si irevocabila ! Cum se obtine ?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Hotarare definitiva si irevocabila ! Cum se obtine ?

Buna seara !
Acum 2 saptamani am obtinut hotararea de incredintare spre crestere si educare a copilului meu. Ce trebuie sa fac pt ca aceasta hotarare sa devina definitiva si irevocabila ? Cat timp dureaza aceasta "operatiune" ?
Pentru a calatori in strainatate impreuna cu fiul meu e suficienta hotararea definitiva si irevocabila sau mai am nevoie de procura din partea tatalui ?
Va multumesc anticipat !
Numai bine va doresc !
multumesc