Forum Discuţii juridice Executare silită Procedura executare silita cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Executare silită

Procedura executare silita cheltuieli de judecata

Buna ziua,
am pierdut un proces civil si am fost obligata la plata unor cheltuieli de judecata. Am trimis doar jumatate din bani prin posta pana acum. Am observat pe net ca s-a solicitat acum o luna investiRea cu formula executorie. As dori sa stiu daca voi primi vreo somatie de la executor sau a fost trimis ceva la locul de munca pt poprire fara ca eu sa stiu?eu vreau sa platesc cat mai repede . Multumesc
trebuie sa va trimita intai o somatie
Veti primi de la executorul judecatoresc o somatie prin care vi se pune in vedere executarea obligatiei intr-un anumit termen. In caz de neexecutare se vor initia masurile de executare silita - poprire pe venituri, valorificare bunuri din patrimoniul propriu.