Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cum pot cumpara ceva de la o persoana fizica pe SRL?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cum pot cumpara ceva de la o persoana fizica pe SRL?

Buna ziua. Vreau sa cumpar ceva de la o persoana fizica, niste obiecte metalice, suporti, un dulap, un birou, niste mobilier, mai multe lucruri.
Cum pot sa cumpar pe SC ....SRL din moment ce el nu imi poate da factura si chitanta pe suma care urmeaza sa o platesc? Si cum pot plati?
Va multumesc anticipat
Faceti contract de vanzare cumparare cu acea persoana fizica iar banii ii puteti da pe baza de dispozitie de plata din caserie.