Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL cumpara de la persoana fizica ??
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL cumpara de la persoana fizica ??

Buna ziua!
E legal?
Daca da, doresc si cateva amanunte legat de procedura
Multumesc
se poate incheia un contract de vanzare cumparare intre SC si PF.
Se va emite factura/chitanta....aceleasi documente ca si intre 2 SC
Va rog sa faceti precizari. Ce ar trebui sa intelegem din fraza "SRL cumpara de la persoana fizica??"
Doriti sa stiti daca un SRL poate face acte de comert cu o persoana fizica sau doriti sa stiti daca o persoana fizica poate detine si poate instraina un SRL?
Scuze....da, SC doreste sa cumpere de la PF.