Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale pastrare documente firma in locuinta privata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

pastrare documente firma in locuinta privata

Va rog sa ma ajutati. Am cumparat o casa care anterior a fost si sediul social al firmei vechiului proprietar. In subsolul casei este depozitata toata arhiva firmei( firma intrata in faliment de ceva vreme) . Ce ar trebui sa fac eu in acest caz?Sunt obligat sa pastrez aceste documente care nu-mi apartin?
nu