avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 983 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere de stramutare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere de stramutare

AM DEPUS CERERE DE STRAMUTARE A UNUI DOSAR LA INALTA CURTE SUPREMA DE JUSTITIE , AM TRIMIS CERERE PE FAX, PESTE CITEVA ZILE MA TEREMEN LA DOSARUL A CARUI STRAMUTARE O SOLICIT CE ACTE SA DEPUN IN DOSARUL DE LA TRIBUNAL COPIE DUPA CEREREA DE STRAMUTARE TRIMSA PRIN FAX SE VA TINE CONT SI SE VA AMINA
Cel mai recent răspuns: Aura2012 , utilizator 10:41, 10 Aprilie 2012
Este nevoie de un certificat de grefa de la ICCJ care atesta faptul introducerii cererii de stramutare si unde se precizeaza termenul de judecata al cererii.
Solicitati instantei de judecata fixarea unui termen situat dupa termenul solutionarii cererii de stramutare.
:offtopic:Interventie moderator.
Am rugamintea sa continuati discutia aici si sa nu mai deschideti un nou topic cu acelasi subiect ( pct.3.3 din Regulament) si de asemenea sa nu mai scrieti mesajele cu litere majuscule ( pct. 1.2 din Regulament).
Aveti posibilitatea sa continuati discutia folosind optiunea "raspunde".
Multumesc pentru intelegere.
Aura2012 a scris:

DACA AM FORMULAT CERERE DE STRAMUTARE SI FAC DOVADA CU AREUL CA AM PUS O LA POSTA POT CERE IN DOSARUL DE LA TRIBUNAL SUSPENDAREA , DACA DA IN BAZA CARUI ARTICOL
VA MULTUMESC ANTICIPAT

Daca nu sunt in posesia certificatului de grefa , cum pot solicita la Tribunal un alt termen , am sanse cu recipisa de la posta sau confirmare de pe fax ,mi-e imposibil sa obtin certificatul eu sunt din judetul Mehedinti si termenu la apel e miine
Va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reabilitare simonaagachi simonaagachi am un frate care are o condamnare in aprilie 2003,de 3 ani si 6 luni;acum arre termenul pt reabilitare dar am inteles ca nu se poate face deoarece in 2009 s-a ... (vezi toată discuția)
Stramutarea unei cauze penale bukinst bukinst Referitor la plangerile impotriva rezolutiilor si ordonantelor procurorului, dupa ce se pronunta si organul ierarhic superior, partea nemultumita se poate ... (vezi toată discuția)