avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita bun comun ipotecat
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita bun comun ipotecat

se poate scoate la licitatie un ap care este si bun comun si ipotecat la banca de catre o terta persoana?
Cel mai recent răspuns: Birou Executor Judecatoresc ȚÃREAN CÃLIN , Executor judecatoresc 17:07, 10 Aprilie 2012
Daca bunul a fost ipotecat in favoarea tertei persoane, acesta poate fi executat!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este legal ca in scopul recuperarii unei datorii catre o banca executorul sa scoata la licitatie un imobil ipotecat in favoarea altei banci fara sa se ceara acordul acesteia? husseincudop husseincudop In 2008 am cumparat un apartament cu 4 camere cu credit ipotecar .Pentru a avea cei 25%pentru avans si de asemenea banii necesari ptr cheltuieli notariale si ... (vezi toată discuția)
Executare silita geo77 geo77 am impreuna cu sotul un ap care este ipotecat la banca pt 2 credite. el are un credit de nevoi personale fara ipoteca cu rastante. acum am primit somatie de la ... (vezi toată discuția)
Ce ma sfatuiri sa fac? ianos ianos Am un ap cu 2 camere care este girat la o banca pentru suma de 50000 ron La acea banca sunt cu ratele la zi Azi am primit de la un executor jud o instiintare ... (vezi toată discuția)