Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... proprire de salariu
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

proprire de salariu

buna seara va rog mult de tot sa ma lamuriti in urmatoarea problema.daca am un credit de nevoi personale si 2 carduri la banca X nu am mai achitat de vreo 2 ani nicio rata absolut nimic pentru ca nu am avut loc de munca acum lucrez dar am contract de munca temporar pe cate o luna,se poate sa imi blocheze contul bancar la banca Y sau va face proprire automat din cont mi se ridica banii si gata?eu iau banii de 2 ori pe luna iau 330 lei si bonuri de masa pe data de 10 si 450 lei in data de 25 creditul si un card de salariu banca la cesionat catre firm ade recuperari A si un card de cumparaturi il ama la firma de recuperari B cum credeti ca se va face proprirea?cine imi poate da un raspuns..#-o...multumesc anticipat o seara placuta
nu suteti foarte explicita...
aveti un cont, in care vi se vireaza salariul, da?
de regula, cand se incepe o executare silita, trebuie sa fiti somata in acest sens.
dvs ati fost somata?
trebuie sa calculati daca nu cumva au trecut 3 ani de la data ultimei plati....pentru ca atunci creanta este prescrisa....
dati-ne cateva detalii
buna ziua am cont bancar unde primesc salariu .nu am fost inca somata pentru executarea silita dar doream sa stiu daca odata ce voi fi instiintata de executarea silita se blocheaza tot contul sau se poate retrage cei 30 sau 50 la suta din salariu si atat fara sa imi blocheze contul?dar ce inseamna ca va fi prescrisa creanta ?in ce consta acest lucru?va multumesc de ajutor