Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Evacuare silita
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Evacuare silita

Buna ziua,
Am achizitionat un imobil prin creditul Prima Casa, la care nu se acorda termen de habitatie. Acum 1 saptamana am semnat contarctul de vanzare - cumparare prin care vanzatorul se obliga sa paraseasca apartament si cu toate acestea refuza sa o faca. Ce e de facut din punct de vedere legal, pentru a il evacua?
Multumesc.
Incercati o notificare prin executor judecatoresc!!! Daca nu da rezultate actiune de evacuare in instanta.