Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contestatie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contestatie

Buna ziua,

La ce instanta ma pot adresa cu o contestatie la o decizie de incetare CIM.

Multumesc
contestatia se depune la tribunal, sectia litigii de muna si asigurari sociale, de la domiciliul reclamantului.
Tribunalului din raza domiciliului dv.
Decizia trebuia sa contina si precizarea instantei careia va puteti adresa.
Cererile referitoare la solutionarea conflictelor individuale de munca se adreseaza instantei judecatoresti competente in a carei circumscriptie isi are domiciliul sau locul de munca reclamantul - art.210 din Legea nr.62/2011.