avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 734 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Interogatoriul paratului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Interogatoriul paratului

Este posibil ca intr-o actiune de marire de pensie de intretinere sa ceara judecatorul interogatoriul paratului? Pentru ca eu nu am cerut asta. Este o proba care va cantari suficient in proces ?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Livica , utilizator 14:13, 12 Mai 2012
Joi i s-a luat interogatoriul fostului sot si s-a dat termen in iunie, cu urmatoarea solutie: Solutie: pentru cand se va emite adresa in sensul dispus de instanta.
Asta ce ar putea insemna? Unde sa se emita adresa?
Se poate vorbi de o adresa pentru efectuarea unor cercetari .. o ancheta sociala sau daca nu o adresa catre societatile la care lucrati dumneavoastra sau sotul ...
Pacat ca nu pot da nici eu mai multe informatii. Oricum va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia martorilor intr-un proces de partaj spirit spirit Daca unul din martorii reclamantului intr-un proces de partaj, a depus marturie in timp ce starea sa de sanatate i-a influientat capacitatea de atentie la ... (vezi toată discuția)
Comisie rogatorie ROXANAPUSCASU ROXANAPUSCASU de cate ori poate fi ceruta comisia rogatorie in aceeasi actiune din instanta?de exemplu fosta sotie cere comisie rogatorie pt aflarea existentei sau ... (vezi toată discuția)