Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract vanzare cumparare autoturism-anulare?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract vanzare cumparare autoturism-anulare?

ma intereseaza daca la incheierea unui contract vanzare cumparare a unui autoturism in cazul in care una din parti se razgandeste dupa 10 zile se mai poate anula actul vanzarii pe vreun motiv de viciu?

Poate doar un viciu de consintamant sau dol dar sansele sunt foarte mici si se poate realiza doar in instanta.