avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1011 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract vanzare cumparare autoturism-anulare?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract vanzare cumparare autoturism-anulare?

ma intereseaza daca la incheierea unui contract vanzare cumparare a unui autoturism in cazul in care una din parti se razgandeste dupa 10 zile se mai poate anula actul vanzarii pe vreun motiv de viciu?


Cel mai recent răspuns: Alexandru Munteanu , Avocat 14:07, 14 Aprilie 2012
Poate doar un viciu de consintamant sau dol dar sansele sunt foarte mici si se poate realiza doar in instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vecin recalcitrant poate fi considerat viciu ascuns ? florinmantescu florinmantescu Buna seara, Am un apartament de vanzare. Dedesubt locuieste o vecina care sta prost cu nervii si face din cand in cand scandal tuturor vecinilor pentru ... (vezi toată discuția)
Escrocherii terenuri. MohanM MohanM Buna ziua. Am cumparat in urma cu aproximativ o saptamana un teren intravilan si am avut neplacuta surpriza ca dupa numai 3 zile sa fiu sunat si sa mi se ... (vezi toată discuția)
Angajatorul ma pune sa semnez demisia fara data? ce pot sa fac?!!! cristina_tud cristina_tud Buna ziua, Sunt putin disperata deci am nevoie de un raspuns urgent!! Va rog!! Sunt angajata cu contract pe perioada determinata pana la data de ... (vezi toată discuția)