avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 950 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procura vanzare imobil (acte expirate)
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procura vanzare imobil (acte expirate)

Buna ziua. As vrea sa stiu daca imputernicirea este valabila.
Doua persoane din alta tara au imputernicit pe cineva din romania pentru a le vinde imobilul.

Acele doua persoane sunt identificate pe procura prin pasapoarte, insa acestea erau expirate cand cand s-a semnat procura.

As vrea doar sa stiu daca imputernicirea este valabila, sau trebuie refacuta.

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Transsive , utilizator 09:50, 17 Aprilie 2012
Unde a fost intocmita procura? Nici o institutie nu accepta sa intocmeasca acte juridice unor persoane care nu se prezinta cu acte de identitate valabile....
In germania la un notar, cu proprietarii si un traducator.

Procura speciala a fost facuta in septembrie 2011.
Iar pasapoartele lor au expirat in ianurie 2011 si decembrie 2008. (numarul acelor pasapoarte este trecut in procura)

Cat despre cartile de identitate, la acea data doar una din persoane avea o carte de identitate valabila (februarie 2011). A doua si-a facut in ianuarie 2012. Am si copiile acelea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carte de identitate expirata ovidiu_diac ovidiu_diac Buna seara, Eu si sotia avem C.I. expirate de doi ani si abia acum am realizat deoarece nu le folosim prea des iar in Romania nu am fost in ultimii doi ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, am rezervat o programare la consulatul din bonn-germania,pentru ... strazi1 strazi1 Bună ziua, Am rezervat o programare la consulatul din Bonn-Germania,pentru procură specială reînnoire Carte de Identitate,dat fiind că am examene in ... (vezi toată discuția)
Eliberare carte de identitate pypy32 pypy32 Buna ziua, locuiesc in Italia si mia expirat Cartea de Identitate de cateva luni si am fost nevoit sa ma duc in tara sa-l schimb, mentionez ca stau in Italia ... (vezi toată discuția)