Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procura vanzare imobil (acte expirate)
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procura vanzare imobil (acte expirate)

Buna ziua. As vrea sa stiu daca imputernicirea este valabila.
Doua persoane din alta tara au imputernicit pe cineva din romania pentru a le vinde imobilul.

Acele doua persoane sunt identificate pe procura prin pasapoarte, insa acestea erau expirate cand cand s-a semnat procura.

As vrea doar sa stiu daca imputernicirea este valabila, sau trebuie refacuta.

Multumesc.
Unde a fost intocmita procura? Nici o institutie nu accepta sa intocmeasca acte juridice unor persoane care nu se prezinta cu acte de identitate valabile....
In germania la un notar, cu proprietarii si un traducator.

Procura speciala a fost facuta in septembrie 2011.
Iar pasapoartele lor au expirat in ianurie 2011 si decembrie 2008. (numarul acelor pasapoarte este trecut in procura)

Cat despre cartile de identitate, la acea data doar una din persoane avea o carte de identitate valabila (februarie 2011). A doua si-a facut in ianuarie 2012. Am si copiile acelea.