Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... concesiune - riscuri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

concesiune - riscuri

am o rugaminte , stie cineva avizat ce riscuri sint la cumpararea unei concesiuni pt un teren? multumesc anticipat:O
am cumparat o casa de la un dezvoltator imobiliar iar terenul pe care este construit imobilul are 588m.patrati si a fost cocesionat de catre dezvoltator de la primarie.In contrctul de vanzare-cumparare este specificat ca aceasta concesiune a fost achitata cu factura si chitanta de catre dezvotator pe tot timpul existentei cladirii.Ma intereseaza daca eu ca proprietar trebuie sa inchei un nou contract de cocesiune cu primaria atata timp cat concesiunea a fost achitata pe toata durata existentei cladirii.