Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Restituirea cartii de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Restituirea cartii de munca

Buna seara,
Am lucrat la o firma, de unde am plecat anul trecut in luna iunie si de atunci pana in prezent nu mi-au dat cartea de munca. Imi spun ca ca nu o mai gasesc. Unde m-as putea adresa pentru a-mi lua cartea de munca.?
Multumesc mult.
Depuneti o sesizare la ITM in care specificati ca fostul angajator refuza sa va elibereze carnetul de munca ... de asemenea, aveti posibilitate promovarii si unei actiuni in justitie.
Adresati-va ITM, deoarece cartile de munca s-au predat pentru scanare catre ei in anul 2010, cred.Dupa scanare acestea trebuiau predate angajatorului pentru restituire catre posesor