Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Care sunt legile care descriu dreptul de autor
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Care sunt legile care descriu dreptul de autor

Buna ziua,

Inainte de a discuta cu un avocat doresc sa stiu ce sa-l intreb.
Subiectul este "Dreptul de autor".
Doresc sa stiu care sunt legile ce trebuiesc citite pentru "Dreptul de autor".

Multumesc.
Legea nr. 8 din 1996 privind drepturile de autor si alte drepturi conexe.