Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

titlu de proprietate

va rog sa-mi spune-ti ce pot face in situatia in care nu ma pot intelege cu vecinul din cauza terenului,am fost la primarie si am adus un tomograf sa-mi masoare terenul sa vad ca am dreptul la mai mult decat am avut pana acum,vecinul vrea sa aduca pe cineva din alt oras sa masoare terenul,nu stiu daca are acest drept?daca nu ma inteleg cu el in privinta terenului il pot da in judecata si cere daune pentru ca mi-a folosit terenul foarte multi ani?pentru acest lucru la cine trebuie sa ma adresez si ce trebuie sa fac?
Act de proprietate aveti? Daca da, pe ce suprafata?