Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL trei ani dupa impozitul forfetar
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL trei ani dupa impozitul forfetar

Au trecut trei ani de cand am suspendat activitatea la SRL (in urma introducerii impozitului forfetar).Ce fac acum, pt ca nu stiu cat ma costa sa inchid ?
Puteti sa reluati activitatea, sau sa o radiati (cam 500 lei costa, daca nu ma insel) in conformitate cu art. 235 din Legea nr. 31/1990 a societatilor comerciale, si se face in doua etape:

1. Se depune decizia de dizolvare care se publica in Monitorul Oficial;
2. Dupa trecerea a 30 de zile de la publicarea in Monitorul Oficial depuneti documentatia pentru radierea societatii care consta in: dovada publicarii in M. Of., bilantul de lichidare, certificatul de inregistrare si certificatele constatatoare in original si certificatul de atestare fiscala de la ANAF din care trebuie sa rezulte ca nu aveti datorii fata de stat.

Cu stima.
Flavius1984, utilizator