Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Anunt organizare licitatie concesiune teren ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Anunt organizare licitatie concesiune teren proprietate publica a unei primarii

Primaria X vrea sa organizeze o licitatie pentru atribuirea unui contract de concesiune teren aflat in proprietatea publica a sa.Nici OUG 54/2006 si nici HG 168/2007 nu spune unde se face publicarea anuntului si nici cu cate zile inainte de licitatie. Stie cineva? Multumesc.
În OUG 54/2006 art. 21

alin 1
În cazul procedurii de licitație concedentul are obligația să publice ...................
alin 3
”Anuntul de licitatie se trimite spre publicare cu cel putin 20 de zile calendaristice înainte de data limită..........................

Dar. Întrebarea mea este dacă trebuie publicat si pe SEAP?

Dacă se aplică Ordonanta 34/2006 (achizitii publice)?

În cazul nostru:

Primăria X ca si concedent.

Suprafata teren 5 Hectare

Redeventa este 400 EURO/Ha/ ani pe 48 de ani.

Bszaby, utilizator