Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de vanzare cumparare

Traiesc in concubinaj cu partenerul meu . Urmeaza sa achizitionam un apartament impreuna pe numele amandorura in cote de 1/2 . in valoare de 35.000 euro Eu am vandut un apartament care l-am avut cu altcineva si am dobandit de acolo suma de 30.000 euro . La data cumpararii celui de-al 2 lea apartament vom achita suma de 19.000 euro restul pana la 35.000 urmand a fi achitat in rate a cate 1000 euro lunar pana la data efectiva a platii . El lucreaza cu carte de munca avand un salariu de 400 euro , deci logic nu isi permite sa ma ajute la achitarea pretului apartamentului . Eu nu lucrez cu carte de munca .
In caz ca vreodata ajungem sa ne despartim si ajungem la cearta , ce sanse am ca eu sa castig de fapt ce este al meu ?
karina_rose, utilizator
este de considerat libertatea dv-stra de a va fi increzut in altul!#-o
Puteti fi mai explicit va rog?
~ Conținut șters la cerere ~