avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1036 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general lichidare societate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

lichidare societate

am o firma care nu mai are activitate de 2 ani si as vrea sa o lichidez.
datorii la stat nu are , la furnizori nu , mai are un sold la marfa si in casierie in jur de 3000 lei la un loc.
cum as putea sa o desfiintez , ce treb sa fac , cat ar costa ?
Cel mai recent răspuns: hareta , utilizator 10:08, 5 Decembrie 2008
Aveti posibilitatea sa hotararti lichidarea voluntara, conform prevederilor stabilite in actul dvs. constitutiv - preluate din Legea 31/1990(daca sunteti unic asociat atunci lucrurile sunt mai simple, se poate face fara valorificarea patrimoniului).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Activitate suspendata magyari magyari Am avut la un moment dat o societatea, a carei activitate din diverse motive am fost obligat sa-l suspend. Fiind mai mult plecat, nu s-au mai depus nici ... (vezi toată discuția)
Lichidare voluntara srl ContSters84851 ContSters84851 [b]SRL fara datorii, toate taxele achitate, cateva mijloace fixe amortizate total, asociat unic ; intrebari : [i]1)[/i] care sunt pasii (minimali) legali / ... (vezi toată discuția)
Dizolvare srl cu asociat unic december december Buna, sunt student al facultatii de drept din cadrul ubb cluj si am urmatoarea problema. Incerc sa ajut un prieten sa-si dizolve un SRL cu asociat unic ... (vezi toată discuția)