Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general lichidare societate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

lichidare societate

am o firma care nu mai are activitate de 2 ani si as vrea sa o lichidez.
datorii la stat nu are , la furnizori nu , mai are un sold la marfa si in casierie in jur de 3000 lei la un loc.
cum as putea sa o desfiintez , ce treb sa fac , cat ar costa ?
Aveti posibilitatea sa hotararti lichidarea voluntara, conform prevederilor stabilite in actul dvs. constitutiv - preluate din Legea 31/1990(daca sunteti unic asociat atunci lucrurile sunt mai simple, se poate face fara valorificarea patrimoniului).