Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Cum pot accesa fonduri europene pentru dezvoltarea ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Cum pot accesa fonduri europene pentru dezvoltarea unei afaceri ?

Sunt somera de aproape 10 luni. Am depus multe CV-uri pentru a-mi gasi un loc de munca, inca nu am fost chemata la nici un interviu. Am 44 ani, probabil varsta este singura problema. M-am gandit sa ma apuc de o afacere pe cont propriu (sa cresc prepelite), insa imi lipsesc banii.
Intrebarea mea este urmatoarea :
Unde si mai ales daca pot accesa fonduri eupopene pentru afacerea la care m-am gandit ?
Va multumesc.
Puteti aplica pentru fonduri europene in cadrul Programului National de Dezvoltare Rurală dar trebuie sa stiti ca la orice finantare europeana trebuie sa aveti o contributie a dvs, care poate fi intre 0% si 50% in functie de program. De asemenea, trebuie sa aveti bani inainte, pentru fondurile doar va deconteaza ce ati cheltuit dvs.

[ link extern ]
[ link extern ] /