Forum Discuţii juridice Executare silită ajutor !!!
Discuție deschisă în Executare silită

ajutor !!!

Buna ziua. Printr-o hot. jud. irevocabila mi s-a anulat ordonanta presedintiala prin care am obtinut suspendarea executarii silite si scutirea de la plata a cautiunii ptr. suspendarea executari silite. Va rog imi puteti spune ce as mai putea sa fac cui sa ma adresez. Mi s-a sugerat sa depun o plangere ( sesizare) la Curtea Constitutionala pe baza art. 20 si 21 din Constitutie si art. 6 din Conventia Eu. Va rog din toata inima daca puteti sa ma ajutati!!!
Curtea Constitutionala judeca exceptiile de neconstitutionalitate si nicidecum cai de atac impotriva unor hotarari judecatoresti.
Impotriva hotararilor judecatoresti puteti folosi caile de atac extraordinare - contestatia in anulare sau revizuirea - pentru motivele si in termenele prevazute de Codul de procedura civila.