Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de mandat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de mandat

Buna ziua din nou

Va rog, in cazul unui salariat angajat cu CIM in cadrul unei societati si care a fost numit, de AGA, prin contract de mandat, director general la acelasi S.A. inceteaza CIM-ul? si daca da care este temeiul legal.

Multumesc:vishenka:
Avand in vedere dispozitiile art. 153 ind. 2, alin. 6 rap. la art. 137 ind. 1 alin. 3, din legea 31/1990, contractul individual de munca este suspendat pe perioada mandatului.