Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Falsificare carte de munca
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Falsificare carte de munca

Daca am luat la cunostinta ca o persoana si-a falsificat cartea de munca adaugand armata la vechime (nu numai la varsta) si a iesit cu 1 an si 8 luni mai devreme.. Si nu este singurul caz. Cui trebuie sa ma adresez?
Pai armata se ia in calcul pentru pensia la limita de varsta, e normal si legal. A trecut el cu mana lui ceva in Cartea de Muncă, adica a scris el cu pixul ca a facut armata in perioada x?
Va puteti adresa organului de politie.
Mai departe se vor face cercetari si se va dispune o masura conform legii.
a adaugat armata si la vechime, este functionar la casa de pensii si da, a modificat cu mana dansului. Nu este prima data.
puscasu_maria a scris:

a adaugat armata si la vechime, este functionar la casa de pensii si da, a modificat cu mana dansului. Nu este prima data.

Du-te la politie si fa o plangere. Aici e vorba de fals si uz de fals.