Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxe din chirii
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxe din chirii

Va rog sa-mi spuneti ce taxe trebuie sa plateasc daca inchiriez legal apartamentul unei firme? Trebuie sa platesc CAS, pensii , etc?
Mentionez ca eu sunt salariata si achit la fondul de pensii si sanatate, etc.
multumesc.
Trebuie sa platiti impozitul pe venit de 16% din care se scade cota forfetara, deci in final platiti aproximativ 12%.