avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Probleme cu asociatia de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Probleme cu asociatia de proprietari

Buna ziua! Numele meu este George. Am si eu o problema cu Asociatia de proprietari. Am fost anul trecut sa platesc intretinerea si d-nul administrator nu a binevoit sa imi ia bani. Era o suma de 500 lei si el a zis ca nu se deranjeaza sa-mi calculeze mie dobanda, avand in vedere ca eram si restant si era si sfarsit de luna si avea volum mare de munca. Cu alte cuvinte nu se deranjeaza sa piarda 30 de minute sa incaseze bani mei, pentru ca el in 30 de minute incaseaza bani de la 30 de persoane. La insistentele presedintelui de asociatie a incasat cei 500 lei de la mine. Eu am zis ca nu mai platesc nici o suma de bani, pana nu o sa vina alt administrator. Acum in pezent ma vad dat in judecata pentru ca am o restanta de 3500 lei. Oare nu se poate sa fac nimic impotriva acestui administrator, o reclamatie la O.P.C. sa-u poate altceva.
Cel mai recent răspuns: gege36 , utilizator 13:39, 2 Mai 2012
Nu aveti decat sa va platiti intretinerea la timp,ca nu va place administratorul nu este un motiv poate aveti cont al asociatiei la o banca si virati direct acolo,fara sa fiti nevoit sa il intalniti
Multumesc mult pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Administrator de scara refuza incasarea partiala carmencalineata carmencalineata Are voie un administrator de scara/de bloc sa nu primeasca o parte din bani : din restanta de 700 lei am fost azi sa platesc 400 lei si nu a vrut sa-mi ... (vezi toată discuția)
Impunerea platii penalitatilor AddyP AddyP Daca eu vreau sa-mi achit datoriile la intretinere sa ajung la 0 fara penalitati si ulterior sa le achit si pe ele administratorul blocului imi poate impune sa ... (vezi toată discuția)
Plata restantelor florinamatei florinamatei Buna ziua,am ramas restantiera de acum un an,platind dar nu suficient sa pot acoperi in totalitate,in ultimele 5 luni am platit sume intre 500 ron ... (vezi toată discuția)