Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... rate banci
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

rate banci

ce se intampla daca nu mai pot plati ratele la banci?X-(
vi se va aplica cea ce scrie in contractul de imprumut.
Cu siguranta ca v-a girat cineva ( de fapt ar trebui doua persoane ca giranti) Daca nu platesc ei sau dvs,vi se va pune sechestru pe imobile sau bunuri ,apoi banca le va vinde la licitatie si astfel banca isi iau banii inapoi pe care ar trebui sa ii restituiti.

Mai bine cititi acel contract pe care l-ati facut cu banca,si vedeti ce ati convenit cu banca in caz de neplata rate.
Sunt curioasa de unde ati inteles ca un contract de imprumut trebuie obligatoriu girat de cineva?
Daca vi s-au diminuat veniturile, puteti in prima faza sa solicitati creditorilor reesalonare/restructurare a creditelor. In cazul in care nici asa nu veti putea plati, dupa o anumita perioada se va trece la executarea silita, caz in care se poate intampla unul din urmatoarele lucruri: poprire pe venituri/conturi, executarea bunurilor mobile/imobile pe care le detineti.