Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Inscrisurile pe e-mail sunt acceptate ca probe in ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Inscrisurile pe e-mail sunt acceptate ca probe in instanta?

Buna ziua.
Va rog daca vreti sa-mi spuneti: inscrisurile pe email sunt acceptate ca probe in instanta? Cum, in ce conditii, de catre orice instanta, .....?
In principiu, e-mail-urile pot fi depuse la dosar si folosite ca probe daca releva aspecte importante ale cauzei.
Insa pentru ca ele sa aiba valoare probatorie trebuie ca ele sa se coroboreze cu celelalte probe administrate in cauza.
Depinde mult si de pozitia adversarului.