avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensia alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensia alimentara

fostul sot nu mia mai dat pensia de 2 luni
ce as putea sa fac?
Asa este, sunt deacord cu selectia naturala. Unii vorbesc fara sa stie ...
Dar cine si cum demonstreaza ca el detine acele lucruri, ca este propietarul lor si ca le-a achizitionat din venituri proprii?
Si ce legatura are telefonul cu venitul. Sunt unii care traiesc din ajutor social dar isi iau Iphone.
Sunt convinsa ca le-a cumparat cu bonuri de masa....
Da,ce legatura are telefonul cu venitul si copiii cu faptul ca le e tata???(buna logica)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lucreaza la negru in strainatate si nu vrea sa achite pensia alimentara casanova30bc casanova30bc Buna seara spuneti-mi si mie legea 305 ali 1 lit c din codul penal privind abandonul familiar se aplica si in cazul in care nu realizeaza nici un venit ... (vezi toată discuția)
Abandon de familie rea credinta ContSters18205 ContSters18205 Buna, va rog sa ma ajutati cu un sfat, anume:eu sunt divortata prin sentinta definitiva din luna Dec 07. Ex sotul imi datoreaza pensie alimentara (pentru ... (vezi toată discuția)
Nu am mai primit pensia alimentara de 1 an de zile! baby_inna baby_inna Buna ziua! Am 17 ani si in urma divortului dintre parintii mei am ramas in grija mamei,tatal meu imi platea pensie alimentara in fiecare luna prin posta,dar de ... (vezi toată discuția)