Forum Discuţii juridice Executare silită poprire
Discuție deschisă în Executare silită

poprire

Buna ziua,

Am o nelamurire...daca am credite facute la banci si nu le mai pot achita pe ce perioada se poate pune poprirea? o perioada de cati ani? practic se trage linie la toate sumele si dobanzile neachitate si se face o suma finala iar pe parcursul a x ani se face o poprire in jur de 1/3 din salariu nu?
Pana la recuperarea integrala a creantelor tuturor creditorilor. Daca sunt mai mult de 1 creditor, vi se va pune poprire pe 1/2 din venituri. Penalitatile si dobanzile se pot adauga... practic veti tot plati toata viata.